Kurs sommelierski

Wino jest bardzo cenionym napojem na niemal całym świecie. W Polsce kultura picia wina z roku na rok staje się coraz większa. Każde wino jest inne – na jego smak wpływa zastosowany szczep winogron czy forma produkcji i leżakowanie. Aby móc rozmawiać o winie oprócz wiedzy merytorycznej istotne jest również zdobycie wiedzy na temat podawania win klientom. To prawdziwa sztuka, ceniona nie tylko w droższych, eleganckich restauracjach. Nasz kurs sommelierski oferuje możliwość zdobycia tej umiejętności. Na szkoleniu tym dowiesz się jak wygląda serwis wina, będziesz mógł poznać najbardziej popularne szczepy win na świecie a także zdobędziesz wiedzę która może być szansą na zatrudnienie w luksusowych restauracjach.

Kurs sommelierski - metody pracy

Nasze kursy sommelierskie obejmują zarówno część teoretyczną jak i pokazy praktyczne. Jest to dla nas szczególnie ważne, aby przekazywana wiedza była prezentowana w praktyce, dzięki czemu kursanci otrzymują pełen obraz technik wykorzystywanych w zawodzie sommeliera. 

prezentacja trenerska - szkolenie manager hotelu

Prezenstacja trenerska

Prezentacja win

Techniki sprzedaży wina

szkolenia indywidualne - manager restauracji

Ćwiczenia indywidualne

Degustacja win

kURS SOMMELIERSKI - INFORMACJE DODATKOWE

  • Ilość godzin szkoleniowych: 16 h (dwa dni),
  • Szkolenie odbywa się w godzinach 8:00 – 16:00,
  • Zapewniamy przerwę kawową oraz lunch,
  • Uczestnicy szkolenia otrzymują materiały szkoleniowe w wersji drukowanej oraz materiały biurowe niezbędne do sporządzania notatek,
  • Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat jakości GastroInvest Group wpisanej do Rejestru Firm Szkoleniowych 2.18/00108/202,
  • Prześlij mailowo zapytanie o tematykę szkolenia.

Kurs sommelierski - dla kogo jest przeznaczony?

Nasz kurs sommelierski dedykowany jest szerokiemu gronu odbiorców, od pasjonatów wina, pragnących zgłębić tajniki winiarstwa i doskonalić swoje zdolności degustacyjne, po profesjonalistów z sektora gastronomicznego, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Program szkolenia sommelierskiego jest tak skonstruowany, aby sprostać oczekiwaniom zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych uczestników, oferując kompleksowe podejście do tematu win, włączając w to historię winiarstwa, metody produkcji, regiony winiarskie, a także techniki serwowania i parowania wina z potrawami. Zachęcamy też do sprawdzenia naszej oferty szkoleń dla restauracji!

Jesteś zainteresowany? Chcesz poznać szczegóły?
Napisz do Nas!